X
Güçal Cephe Sistemleri

TERRACOTTA CEPHE SİSTEMLERİ

 

Terracotta cephe kaplama sistemleri çift cidarlı ve tek cidarlı” olmak üzere iki türde üretilmektedir. Terracotta cephe kaplama ürünleri ileri teknoloji ile üretildiğinden atmosferik etkiler karşısında dirençli olup, geri dönüşüm özelliği bulunmaktadır. Terracotta cephe kaplaması ile bina gövdesi koruyucu bir kaplama kazanırken strüktürel karakteristikler yenilikçi, bakım gerektirmeyen, ekolojik, ekonomik ve çok iyi tasarım potansiyeli sunan cephe sistemi ile birbirini tamamlamaktadır.
Pişmiş toprak anlamına gelen Terracotta kil ve doğal malzemelerden endüstriyel olarak üretilmektedir. Terracotta cephe kaplaması Tamamen doğal kil malzemeden, ortalama 1200 °C ısıda pişirilerek elde edilen Terracotta” malzemeler hava katmanlı giydirme cephe sistemlerinde dekoratif ve tamamlayıcı yapı elemanı olarak uzun yıllardır yatırımcı ve mimarın tercih ettiği doğal cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır.
Terracotta paneller kil ve kaolen gibi doğal malzemelerden üretilir. Cephelerin doğal olarak havalanmasını sağlayan, mimari hayal gücünü sınırlamayan cephe kaplama malzemeleridir. Renklendirme için yapay malzeme kullanmak yerine çok çeşitli renk seçenekleri doğada var olan pigmentler ve toprağın kendi doğal renkleri ile farklı pişirme sıcaklıkları kullanılarak elde edilmiştir.
Binanın yatay veya düşey tasarımına bağlı olarak yatay ya da düşey format seçme özgürlüğü bulunur. Bu da geniş tasarım çeşitliliği sağlar.

TEK CİDARLI SİSTEM

Bu sistem düşey olarak çalışır. Braketler duvara monte edildikten sonra eğer isteniyorsa ısı yalıtım plakaları yapının dış cephesine yerleştirilir. Alüminyum T profiller düşey olarak braketlere tutturulur. T profillerin üzerine özel pimli taşıyıcı profil sabitlenir. Terracotta paneller bu pimli profile yerleştirilir.

ÇİFT CİDARLI YATAY SİSTEM

Bu sistemde yatay taşıyıcılı sistem uygulanır. Braketler duvara monte edildikten sonra eğer isteniyorsa ısı yalıtım plakaları yapının dış cephesine yerleştirilir. Alüminyum T profiller düşey olarak braketlere tutturulur. Yatay profiller düşey profillere monte edilir. Klipsler yatay profilin içine yerleştirilir ve Terracotta paneller klipslerin üzerine oturtulur.

ÇİFT CİDARLI SÜPER PLUS DÜŞEY SİSTEM

Bu sistemde braketler duvara monte edildikten sonra eğer isteniyorsa ısı yalıtım plakaları yapının dış cephesine yerleştirilir. Özel alüminyum T profiller düşey olarak braketlere tutturulur. Düşey profildeki kanallara klipsler takılır ve Terracotta paneller klipslerin üzerine oturtulur.

İNCE ÇİFT CİDARLI YATAY SİSTEM

Bu sistemde yatay taşıyıcılı sistem uygulanır. Braketler duvara monte edildikten sonra eğer isteniyorsa ısı yalıtım plakaları yapının dış cephesine yerleştirilir. Alüminyum T profiller düşey olarak braketlere tutturulur. Yatay profiller düşey profillere monte edilir. Terracotta paneller yatay profil üzerine oturtulur

İNCE VE KALIN ÇİFT CİDARLI DÜŞEY SİSTEM

Bu sistemde düşey taşıyıcılı sistem uygulanır. Braketler duvara monte edildikten sonra eğer isteniyorsa ısı yalıtım plakaları yapının dış cephesine yerleştirilir. Özel kanallı alüminyum T profiller düşey olarak braketlere tutturulur. Düşey profildeki kanallara klipsler monte edilir ve Terracotta paneller klipslerin üzerine oturtulur.


Yıllık Tecrübe

'den Fazla Proje

Ülkeye İhracat

Kişilik Teknik Ekip

Ekibimiz

Profesyonel ekibimiz ile tanışın!

Alanında uzman ve yetenekli ekibimizi tanımak için bu bölümü inceleyin.

Ekibimiz
Çözüm Ortaklarımız

Hizmetlerimiz ile ilgileniyorsanız, iletişim formumuz ile bilgilerinizi gönderin uzman ekibimiz inceleyerek size özel teklif hazırlasın!
Teklif Talebi